NEXIS Proses Ölçü ve Kontrol Cihazları - DSS (Diaphragm Seal Service)

NEXIS DSS (Diaphragm Seal Service), basınç ölçüm cihazlarınızı yeniden kullanarak maliyet tasarrufu sağlayan yenilikçi bir hizmet paketi sunar.

DSS, hem monte edilmiş proses transmitterlerinde hem de mekanik manometrelerde uygulanabilen yenilikçi bir hizmettir. Transmitterlerin ömrü, proses uygulamanıza bağlı olarak, ıslak parçalardan (diyaframlardan) daha uzun olabilmektedir. Bu nedenle, diyafram arızası veya deformasyonu durumunda, transmitterler hala çalışır durumda olsa da, uygulamanız için uygun olmayacak ve atıl kalacaktır.

DSS hizmeti, diyafram ayırıcı sisteminin toplam maliyetlerini net bir şekilde azaltarak sürdürülebilirlik hedeflerinizi destekleyebilir. Bu şekilde, ölçüm cihazınızın ömründen tam olarak yararlanabilir ve önleyici olarak veya arıza sonrasında yalnızca (diaphragm seal) diyafram ayırıcı tertibatının değiştirilmesi veya onarılması gerekir. Ayrıca, planlı duruşlara göre planlanmış önleyici bakım ile duruş sürelerinizi azaltabilir ve üretkenliğinizi artırabilirsiniz.

Bu yenilikçi hizmet, sürdürülebilirlik ve inovasyon arasındaki bağı güçlendirerek, ölçüm cihazlarınızın daha uzun sürelerle kullanılmasını sağlayarak kaynak kullanımını optimize eder ve çevresel etkiyi azaltır. Ayrıca, DSS, farklı materyal ve proses bağlantıları ile yeni cihaz revizyonlarına olanak tanıyarak müşterilerimize özelleştirilmiş çözümler sunar.


Avantajları
 • %60'a kadar ekonomik tasarruf sağlar.
 • Hızlı ürün tedariği ile zaman tasarrufu sağlar.
 • Sistemin güncel test ve kalibrasyonu sayesinde doğru sonuçlar elde edilir.
 • Opsiyonel olarak materyal sertifikası sunar, bu da ürünlerin kalitesini garanti altına alır.
 • Opsiyonel kalibrasyon sertifikası ile cihazların doğruluğu belgelendirilir.
 • Farklı materyal ve proses bağlantıları ile yeni cihaz revizyonu yapılabilir, bu sayede ürünlerin çeşitliliği artar ve kullanıcı ihtiyaçlarına daha iyi cevap verilir.
Firma Adı*
İlgili Kişi (Ad ve Soyad)*
İlgili Kişi E-posta Adresi*
İlgili Kişi Telefon Numarası*
Servise Gönderim Tarihi*
Gönderi İrsaliye Numarası
Gönderilen Ürün Özellikleri
Sensor Tipi*
Cihaz Marka / Model / Ürün Kodu*
Cihaz Seri No
Diyafram Materyali*
Kapiler boru bağlantısı*
Proses Bağlantısı (Birden fazla diyafram varsa kapiler boru uzunluklarını ayrı ayrı belirtiniz)*
Sensör Ölçüm Aralığı*
Ölçüm Birimi*
Ayarlanmış ölçüm aralığı*
Ayarlanmış ölçüm birimi*
Çıkış sinyali*
Arızayı birkaç kelime ile tanımlayınız*
Servis Kabul Şartları
 1. Arızalı cihazların tamir süreci başlatılması için, Servis Kabul Formu'nun kaşe ve imzalı olarak onaylanması ve tarafımıza mail olarak gönderilmesi gerekmektedir.
 2. Arızalı cihazların kargo ve paketleme işlemleri tamamen müşterilerimizin sorumluluğundadır.
 3. Teknik servisimize bırakılan ürünlerin 90 gün içerisinde teslim alınması gerekmektedir. Zamanında teslim alınmayan ürünler için hiçbir hak talep edilemez.
 4. Tamir edilen veya edilmeyen cihazlar, müşterinin belirtmediği takdirde anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile karşı ödemeli olarak gönderilir.
 5. Servise gönderilen cihazların testlerinin yapılabilmesi amacıyla lazer kesim veya kaynak işlemleri yapılabilir. Bu işlemler nedeniyle sensör ilk haline döndürülemeyeceği bilinmelidir.
 6. Genel şartlar ve Servis Kabul Formu olarak yukarıda belirtilen tüm maddeler, müşteri onayının ardından servis işlemleri başlatılacaktır.

İletişim Bilgilerimiz

NEXIS Proses Ölçü ve Kontrol Cihazları San. ve Tic. Ltd. Şti.
Alaaddinbey Mh. 647. Sk. No:5/C Nilüfer, Bursa / TÜRKİYE
t: +90 224 532 01 59
e: nexis@nexis.com.tr